Baty i palcaty – pomoc w skutecznej wymianie informacji między jeźdźcem, a koniem

W ofercie naszego jeździeckiego sklepu internetowego oraz sklepu stacjonarnego, który mieści się w Otwocku przy ulicy Karczewskiej 15A znajdują się profesjonalne baty i palcaty. Są to niezbędne elementy wyposażenia dla każdego jeźdźca – umożliwiające mu komunikacje z koniem. Baty i palcaty zapewniają odpowiednie odczytanie poleceń jakie daje jeździec swojemu koniowi. W swojej ofercie posiadamy różne rodzaje batów i palcatów – każdy z nich ma swoje indywidualne cechy oraz specjalne zastosowanie.   

Baty dla koni

Baty dla koni pomagają jeźdźcowi w poprawnej komunikacji ze zwierzęciem. Istnieje kilka rodzajów batów, które pełnią różne funkcje – baty dresażowe inaczej ujeżdżeniowe są długie, cienkie, na końcu zakończone sznureczkiem. Najczęściej można dostać go w rozmiarze od 90 centymetrów do 120 centymetrów. Jest to typowy bat przystosowany do używania na koński zad – mają na celu poprawę odpowiedzi konia na pracę łydki jeźdźca. Bat do lonżowania – jest to dłuższy rodzaj batów, sięgający nawet 200 cm, używa się ich przy nauce początkujących oraz do  lonżowania koni - dotykając lekko koński zad, zachęca się go tym samym do aktywnego i poprawnego ruchu. Palcat jest to bat skokowy, krótki, zazwyczaj ma około 65 centymetrów długości, zakończony jest gumową klapką. Palcata bardzo często używa się podczas zawodów skokowych, podczas wyjazdów w teren, a także podczas rekreacyjnej jazdy konnej.

Wysoka jakość, za niską cenę

Oferowane w naszym sklepie internetowym baty wyprodukowane są przez wiodących na rynku producentów. Szczególną uwagę należy zwrócić na baty i palcaty od firmy York.  Baty posiadają wygodne gumowe uchwyty, niektóre wykończone są ozdobnym wizerunkiem końskiego łba, trzony są ciekawie przystrojone na przykład srebrną nitką, przez co ich wygląd staje się niepowtarzalny. W ofercie internetowego sklepu 4horse.pl oraz w sklepie stacjonarnym posiadamy różne modele i kolory batów; dostępne są odcienie: fioletowy, niebieski, czarny, błękitny, różowy, czerwony, szary, brązowy, zielony, neonowy niebieski, neonowy różowy, czy neonowy zielony. Ceny oferowanych przez nas produktów zaczynają się już 17 złotych! Jest to wysoka jakość za niską cenę! Oprócz batów i palcatów w sklepie posiadamy także czarny wieszak na baty, który kosztuje raptem 13 złotych, a pomoże uporządkować sprzęt jeździecki – jest niezwykle pojemny, ponieważ umożliwia powieszenie aż 12 batów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także na zajrzenie na naszą stronę na FB – 4horse.pl, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i nowościami!